Sagogången hemsida


Sagogången till salu

Välkommen till Sagogångens hemsida! Sagogången är ett bra och trivsamt bostadsområde. Vi hoppas att Du skall trivas här och samtidigt bidra till att öka gemenskapen och den allmänna trevnaden i området. Föreningen brukar ordna med träffar med de boende, där vi umgås och gör en gemensam insats med diverse olika arbeten i föreningen.

Sagogången parkering

Trivsam tvårummare i populära och stabila Riksbyggen BRF Sagogången. Här bor du med ett fräscht och renoverat kök, genomgående fräscha ytskikt och ett stamrenoverat badrum som precis stod klart. Bostaden har ett sovrum som rymmer dubbelsäng och ett öppet vardagsrum med härligt ljusinsläpp. Här er.


Sagogången stadgar

  Brf Sagogången är en aktiv förening som anordnar gymnastik, fotbollsspel, julfester, poängpromenader och boulespel. Även föreningens styrkemotionsrum är välbesökt. För mer information se hemsida: Föreningens ekonomi. I samband med stambytet höjdes avgiften med totalt 12% under åren , och

  Riksbyggen

Vi har även årskort för er som vill besöka Sagostigen flera gånger under säsongen. Årskort kan endast köpas via vår hemsida. Bilen, er husvagn eller husbil står säkert hos oss över dagen. Nu finns även 2 el-laddare! Parkeringen finns cirka meter efter Entréstugan. Vid Entréstugan finns numera 2 laddningsplatser för elbilar.

Sagogången bastu

Varmt välkommen till Sagogången Denna ljusa och luftiga bostad välkomnar dig med en rymlig hall med plats för avhängning. Direkt till vänster återfinns det rofyllda sovrummet. Här får du plats med en dubbelsäng om så önskas. Vardagsrummet är öppet och lättmöblerat.


 • Hitta bostad på Sagogången.

 • Hitta bostad på Sagogången.

 • En grupp för att vi som bor på Sagogången ska kunna kommunicera med varandra om vad som kan tänkas vilja kommunicera kring. Låna en silikontubspistol? En bokhylla att skänka.

 • sagogången hemsida
 • Modern två i populära

  Riksbyggen BRF Sagogången är en äkta bostadsrättsförening med lägenheter i Göteborg. Föreningen bildades år och har fått betyget A för år
 • Sagogången till salu


 • Renoverad och ljus fyra i populära

  Sagostigen. Vi öppnar den kl ! Maj-Juni: 23 Juni Stängt, parken abonnerad. Juli: Augusti Andra tider enligt överenskommelse i samband med gruppbokning. Kontakta oss för mer information eller bokning. Boka biljett.